Auralaisille 12 mitalia sisulisä-viesteistä

18.8.2013

Auran nuoret pärjäsivät todella hienosti 9-15v pm-viesteissä Oulaisissa. Tuomisina 6 kultaa, 4 hopeaa ja 2 pronssia.

Auralaiset olivat kisojen suuri ryhmä 17 joukkueella. Kuvia kisoista yleisurheilun kuvagalleriassa.

 

TULOKSET:


P/T 9 sukkulaviesti 4x50 m
1. Kuivasjärven Aura 1 68,1
Malla Montell
Konsta Rutanen
Anna Kokko
Atte Vakkuri
Pauliina Autti
Kalle Markuksela
Onni Kylmänen
Jutta Angeria
2. Oulaisten Huima 71,5
Toni Saukko
Simo Laulumaa
Eemeli Ikola
Nanna Mäyrä
Ronja Sikkilä
Eppu Takalokastari
Olli Mäyrä
Eki Eilo
3. Kuivasjärven Aura 2 73,2
Pinja Montell
Markus Loponen
Mimosa Joenväärä
Tomi Ojala
Laura Markuksela
Venla Laine
Inka Karjalainen
Kalle Vakkuri
4. Raahen Vesa 74,5
Viivi Partanen
Larissa Isokääntä
Loviisa Kortessalo
Juuso Ahola
Eetu Tornberg
Mikael Pöllänen
Ella Kivilompolo
Helka Anttila
5. Pyhäjoen Wirta 79,7
Pihla Raitanen
Ella Ikola
Senni Koivukangas
Sanna Hautajärvi
Saana Kastelli
Sofia Malinen
Marianna Manninen
Eetu Mämmelä
6. Oulaisten Taru 94,8
Katariina Rasinaho
Fianna Rasinaho
Siiri Hietaharju
Fanni Hietaharju
Miina Hietaharju
Pinja Salmela
Sini Siltala
Viljo Mäkikangas

T11 4x50m
1. Kuivasjärven Aura 1 31,0
Fanni Rousu
Nea Rantakangas
Ria Ojala
Sonja Stång
2. Raahen Vesa 31,0
Milla Kivilompolo
Emilia Mattila
Milla Maaninen
Sanna Mikkonen
3. Oulaisten Huima 31,4
Saaga Raudasoja
Ninna Vallin
Salla Tyyskä
Serafiina Koblova
4. Kuivasjärven Aura 2 32,0
Iitu Heikkinen
Liisa Kurtti
Jasmin Ahola
Emilia Ojala
5. Oulun Pyrintö 1 32,8
Laura Severinkangas
Helmi Peipinen
Anna Saukkonen
Mari Kahila
6. Saloisten Salama 34,1
Emilia Tuomaala
Anna Ranz
Emma Ranz
Auri Pahkamaa
7. Pyhäjoen Wirta 35,1
Milla Möttönen
Sofiia Westerlund
Hilla Koivukangas
Minja Kalliokulju
8. Kuivasjärven Aura 3 36,2
Viivi Myllyaho
Siiri Uitto
Minja Ollonen
Veera Paasovaara
9. Oulaisten Taru 36,4
Camilla Rasinaho
Iiris Mäkikangas
Carita Ulmonen
Viktoria Kätkä

P11 4x50m
1. Kempeleen Kiri 31,7
Miika Koskela
Akseli Suorsa
Arttu Suorsa
Aaro Tuovinen
2. Oulaisten Huima 32,0
Miika Ylikulju
Joonas Rajaniemi
Oskari Saukko
Joel Honkakoski

T13 4x60m aj
1. Oulun Pyrintö 1 44,2
Jenna Koskela
Helmi Nikula
Emilia Nissinaho
Ilona Kamunen
2. Oulun Pyrintö 2 45,4
Alina Nousiainen
Ella Nisula
Kamilla Salekorpi
Maija Castren
3. Kuivasjärven Aura 46,5
Anniina Putkonen
Jasmin Männistö
Venla Rutanen
Veera Immonen
4. Raahen Vesa 48,8
Elviira Kortesalo
Kerttu Kontinaho
Inka Mehtola
Elina Mikkonen

P13 4x60m aj
1. Oulaisten Huima 52,5
Eero Ketonen
Henri Ikola
Topi Mäyrä
Konsta Saari

T13 4x100m
1. Oulun Pyrintö 1 55,3
Jenna Koskela
Emilia Nissinaho
Helmi Nikula
Ilona Kamunen
2. Kuivasjärven Aura 1 56,4
Anniina Putkonen
Fanni Koskela
Jasmin Männistö
Veera Immonen
3. Oulun Pyrintö 2 58,4
Ida Räisänen
Ella Nisula
Alina Nousiainen
Maija Castren
4. Kuivasjärven Aura 2 58,4
Pinja Hautamäki
Hanna Paaso-Rantala
Julia Angeria
Venla Rutanen
5. Haukiputaan Veikot 60,4
Krista Sjögren
Veera Salminen
Henriikka Majava
Henna Laine

P13 4x100m
1. Kuivasjärven Aura 59,6
Eetu Eskelinen
Joonas Karppinen
Akseli Stång
Begani Nyembo
2. Oulaisten Huima 59,7
Konsta Saari
Henri Ikola
Topi Mäyrä
Eero Ketonen
3. Raahen Vesa 61,1
Juho-Emil Mikkonen
Arttu Heilala
Arttu Ypyä
Joonas Ahola
4. Oulaisten Taru 62,1
Samu Honkakoski
Anders Nikula
Kimmo Pahkasalo
Tommi Pahkasalo

T15 4x100m
1. Raahen Vesa 1 53,0
Lotta Puskala
Suvi Leinola
Katri Mikkonen
Veera Möttönen
2. Kuivasjärven Aura 56,2
Anni Pietilä
Olivia Jokinen
Vilma Matinmikko
Katriina Autti
3. Raahen Vesa 2 56,9
Oona Heilala
Nea Heilala
Janika Ahola
Ninni Peltokorpi

P15 4x100m
1. Kuivasjärven Aura 51,4
Nuutti Pitsinki
Esa-Matti Pelkonen
Viljami Vuorre
Atte von Becker
2. Oulun Pyrintö 52,8
Joni Heikkinen
Akseli Myllymäki
Otto Ikonen
Juha-Matti Broström
3. Kempeleen Kiri 59,0
Samuli Ukkola
Jaakko Kotajärvi
Juho Ruuskanen
Taneli Kukkonen

T11 4x600m
1. Laitasaaren Veto 8.46,0
Laura Paakkola
Ada Holm
Katariina Siira
Emilia Paakkola
2. Kuivasjärven Aura 1 8.56,0
Veera Paasovaara
Fanni Rousu
Iitu Heikkinen
Sonja Stång
3. Oulaisten Huima 8.58,9
Serafiina Koblova
Emilia Miettinen
Ninna Vallin
Salla Tyyskä
4. Raahen Vesa 8.59,0
Milla Kivilompolo
Sanna Mikkonen
Milla Maaninen
Emilia Mattila
5. Oulun Pyrintö 9.13,0
Aino Järvinen
Mari Kahila
Sanni Tohmola
Helmi Peipinen
6. Saloisten Salama 9.49,0
Emilia Tuomaala
Anna Ranz
Emma Ranz
Sanna Kunnasmäki
7. Kuivasjärven Aura 2 10.02,0
Viivi Myllyaho
Liisa Kurtti
Nea Rantakangas
Jasmin Ahola
8. Oulaisten Taru 10.08,0
Camilla Rasinaho
Carita Ulmonen
Viktoria Kätkä
Iiris Mäkikangas
9. Pyhäjoen Wirta 10.19,0
Minja Kalliokulju
Hilla Koivukangas
Milla Möttönen
Sofiia Westerlund

P11 4x600m
1. Kempeleen Kiri 8.56,0
Aaro Tuovinen
Miika Koskela
Arttu Suorsa
Akseli Suorsa
2. Oulaisten Huima 9.27,0
Oskari Saukko
Miika Ylikulju
Joonas Rajaniemi
Joel Honkakoski

T13 4x600m
1. Kuivasjärven Aura 1 7.56,0
Julia Angeria
Jasmin Männistö
Veera Immonen
Anniina Putkonen
2. Oulun Pyrintö 1 8.00,0
Alina Nousiainen
Ilona Kamunen
Ida Räisänen
Emilia Nissinaho
3. Oulun Pyrintö 2 8.42,0
Ella Nisula
Jenna Koskela
Maija Castren
Helmi Nikula
4. Haukiputaan Veikot 8.46,0
Veera Salminen
Henna Laine
Krista Sjögren
Henriikka Majava
5. Kuivasjärven Aura 2 8.55,0
Hanna Paaso-Rantala
Fanni Koskela
Saara Laine
Pinja Hautamäki
Raahen Vesa DNF
Elviira Kortesalo
Elina Mikkonen
Inka Mehtola
Anni Grekula

P13 4x600m
1. Kuivasjärven Aura 7.55,0
Joonas Karppinen
Begani Nyembo
Eetu Eskelinen
Akseli Stång
2. Oulaisten Huima 8.15,0
Eero Ketonen
Konsta Saari
Henri Ikola
Topi Mäyrä
Ulkop.. Oulaisten Taru+Huima 8.58,0

T15 4x800m
1. Raahen Vesa 11.16,0
Oona Heilala
Ninni Peltokorpi
Janika Ahola
Nea Heilala

P15 4x800m
1. Oulun Pyrintö 10.08,0
Juha-Matti Broström
Otto Ikonen
Akseli Myllymäki
Joni Heikkinen
2. Kuivasjärven Aura 10.32,0
Atte von Becker
Nuutti Pitsinki
Viljami Vuorre
Jere Haavisto
3. Kempeleen Kiri 10.41,0
Taneli Kukkonen
Samuli Ukkola
Juha Ruuskanen
Jaakko Kotajärvi

________________________________________