91 MITALIA

15.8.2014

Auralaisille 91 mitalia 9-15v piirinmestaruuskisoista. Nyt kuvia yleisurheilun kuvagalleriassa.

Auralaisille 91 mitalia 9-15v piirinmestaruuskisoista.

P9 Miniottelu 40m / Korkeus                                 

        Juoksumatkoissa aika sekunteina. Korkeus senteissä                                  
                                              
               40m            Korkeus        

        Kilpailija             Tulos   Pisteet Tulos   Pisteet YHTEENSÄ

1       Konsta Rutanen KuivAu  6.80    278     110.00  179     457

2       Ronni Mäntyranta KuivAu7.21    202     95.00   112     314

3       Petteri Tuomaala SalSa 7.88    122     105.00  154     276

4       Tomi Ojala KuivAu      7.71    139     85.00   78      217

5       Lauri Tornberg RaahVe  8.44    82      80.00   64      146

 

 

        P9 Miniottelu 1000m ja Korkeus                              

        HUOM !  aika sekunteina, korkeus senteissä                                 

                                             

                               Korkeus        1000m         

        Kilpailija             Tulos   Pisteet Tulos   Pisteet YHTEENSÄ

1       Konsta Rutanen KuivAu  110.00  179     244.96  160     339

2       Armas Uusitalo OulPy   90.00   94      236.02  187     281

 

       

        P9 Miniottelu 40m / 1000m                                   

        HUOM !  aika sekunteina                                     

                                             

                               40m            1000m         

        Kilpailija             Tulos   Pisteet Tulos   Pisteet YHTEENSÄ

1       Atte Vakkuri KuivAu    7.01    235     237.68  182     417

2       Eeli Tohmola OulPy     7.07    225     242.66  166     391

3       Kalle Markuksela KuivAu7.26    194     237.97  181     375

4       Rasmus Nissinaho LimNM 7.07    225     249.11  149     374

5       Armas Uusitalo         7.50    162     236.02  187     349

6       Jussi Raudaskoski OulPy7.83    127     240.60  173     300

7       Juuso Ahola RaahVe     8.16    100     251.00  144     244

8       Viljo Mäkikangas OulTaru8.37   86      276.74  94      180

        Akseli Polojärvi OulPy 7.27    193     DNS     0       193

        Vili Polojärvi OulPy   7.61    149     DNS     0       149

 

        P9 Miniottelu Pituus / Keihäs                               

        HUOM !  tulos metreissä (xx,xx)                                     

                                             

                               Pituus         Keihäs        

        Kilpailija             tulos   pist.   tulos   pist.   YHTEENSÄ

1       Rasmus Nissinaho LimNM 333.00  169     19.94   216     385

2       Eeli Tohmola OulPy     320.00  152     18.11   192     344

3       Kalle Markuksela KuivAu326.00  160     14.85   150     310

4       Konsta Rutanen KuivAu  346.00  186     12.12   116     302

5       Juuso Ahola    RaahVe  232.00  64      16.64   173     237

6       Topi Timonen   OulPy   265.00  92      9.36    83      175

7       Armas Uusitalo OulPy   276.00  103     6.62    51      154

8       Jussi Raudaskoski OulPy273.00  100     6.76    53      153

 

 

        P9 Miniottelu Kuula / Keihäs                                

        HUOM !  tulos metreissä (xx,xx)       xx.xx                         

                                             

                               Kuula          Keihäs        

        Kilpailija             tulos   pist.   tulos   pist.   YHTEENSÄ

1       Tuomas Leskelä KuusEV  6.34    267     13.64   134     401

2       Petteri Tuomaala SalSa 5.82    240     14.60   147     387

3       Tomi Ojala KuivAu      5.61    229     15.28   155     384

4       Juuso Ahola RaahVe     4.86    190     16.64   173     363

5       Topi Timonen OulPy     4.07    151     9.36    83      234

6       Viljo Mäkikangas OulTaru3.82   139     8.28    70      209

 

 

        P9 Miniottelu Kuula / Pituus                                

        HUOM!  kuula metreissä (xx,xx). Pituus sentteinä (xxx)                               

                                             

                               Kuula          Pituus        

        Kilpailija             tulos   pist.   tulos   pist.   Yhteensä

1       Konsta Rutanen KuivAu  6.24    262     346.00  186     448

2       Kalle Markuksela KuivAu5.10    202     326.00  160     362

3       Ronni Mäntyranta KuivAu5.01    198     281.00  108     306

4       Lauri Tornberg RaahVe  4.06    151     242.00  72      223

5       Armas Uusitalo OulPy   3.20    110     276.00  103     213

 

 

 

        T9 Miniottelu 40m / Korkeus                                 

        Juoksumatkoissa aika sekunteina. Korkeus senteissä                                 

                                             

                               40m            Korkeus       

        Kilpailija             Tulos   Pisteet Tulos   Pisteet YHTEENSÄ

1       Essi Niskala OulPy     6.94    249     120.00  234     483

2       Aino Vuorjoki  KempKi  6.79    280     110.00  179     459

3       Pauliina Autti KuivAu  7.02    234     105.00  154     388

4       Katariina Rasinaho OulTaru7.20        203     100.00  132     335

5       Saimi Lithovius LimNM  7.42    172     105.00  154     326

6       Sanni Tiiro IinY       7.38    177     95.00   112     289

7       Emilia Martinsen       7.17    208     85.00   78      286

8       Kiia Vanhatupa OulPy   7.49    163     95.00   112     275

9       Aada Pääkkölä SiikalU  7.47    166     90.00   94      260

10      Jenna Kamula OulPy     7.57    154     85.00   78      232

       

 

 

        T9 Miniottelu 40m / 1000m                                   

        HUOM !  aika sekunteina                                     

                                             

                               40m            1000m         

        Kilpailija             Tulos   Pisteet Tulos   Pisteet YHTEENSÄ

1       Viivi Säntti OulPy     6.94    249     222.75  239     488

2       Essi Niskala OulPy     6.94    249     241.45  170     419

3       Pauliina Autti KuivAu  7.02    234     255.52  133     367

4       Ella Nissinaho LimNM   7.27    193     248.76  150     343

5       Sofia Mehtälä KuivAu   7.31    187     251,21  144     331  

6       Eeva Nurkkala OulPy    7.34    183     249.80  147     330

7       Loviisa Kortesalo RaahVe7.86   124     262.93  118     242

8       Kerttu HeikkinenKuivAu 7.97    115     258.74  126     241

9       Alisa Okkonen KuivAu   8.13    102     334.74  38      140

 

 

        T9 Miniottelu 1000m ja Korkeus                              

        HUOM !  aika sekunteina, korkeus senteissä                                 

                                             

                               Korkeus        1000m         

        Kilpailija             Tulos   Pisteet Tulos   Pisteet YHTEENSÄ

1       Essi Niskala OulPy     120.00  234     241.45  170     404

2       Loviisa Kortesalo RaahVe85.00  78      262.93  118     196

        Saimi Lithovius LimNM  105.00  154     DNS     0       154

 

 

 

        T9 Miniottelu Pituus / Keihäs                               

        HUOM !  tulos metreissä (xx,xx)                                     

                                             

                               Pituus         Keihäs        

        Kilpailija             tulos   pist.   tulos   pist.   YHTEENSÄ

1       Aino Vuorjoki KempKi   389.00  251     11.69   110     361

2       Essi Niskala OulPy     362.00  209     8.70    75      284

3       Emilia Martinsen OulPy 323.00  156     8.47    72      228

4       Sofia Mehtälä KuivAu   296.00  124     8.64    74      198

5       Eeva Nurkkala  OulPy   300.00  128     7.32    59      187

6       Jenna Kamula OulPy     264.00  91      7.82    65      156

7       Kerttu Heikkinen KuivAu262.00  89      6.69    52      141

8       Loviisa Kortessalo RaahVe274.00       101     4.62    30      131

        Saimi Lithovius LimNM   DNS             14.66   147     147

 

 

 

        T9 Miniottelu Kuula / Keihäs                                

        HUOM !  tulos metreissä (xx,xx)                                     

                                             

                               Kuula          Keihäs        

        Kilpailija             tulos   pist.   tulos   pist.   YHTEENSÄ

1       Saimi Lithovius LimNM   4.70    182     14.66   147     329

2       Loviisa Kortessalo     3.26    113     4.64    30      143

 

kilp.ulkopuolella

        Anni Verronen HimU     3.43    121     8.50    73      194

 

 

        T9 Miniottelu Kuula / Pituus                                

        HUOM!  kuula metreissä (xx,xx). Pituus sentteinä (xxx)                               

                                             

                               Kuula           Pituus        

        Kilpailija             tulos   pist.   tulos   pist.   Yhteensä

1       Aino Vuorjoki KempKi   4.83    189     389.00  251     440

2       Essi Niskala OulPy     4.80    187     362.00  209     396

3       Viivi Säntti OulPy     4.99    197     355.00  199     396

4       Pauliina Autti KuivAu  4.34    164     355.00  199     363

5       Ella Nissinaho LimNM   4.82    188     324.00  157     345

6       Aada Pääkkölä  SiiklU  4.01    148     333.00  169     317

7       Emilia Martinsen OulPy 4.18    157     323.00  156     313

8       Kiia Vanhatupa OulPy   4.50    172     274.00  101     273

9       Jenna Kamula OulPy     4.05    150     264.00  91      241

10      Sara Raesalmi KestKV   3.63    130     259.00  87      217

11      Kerttu Heikkinen KuivAu3.24    112     262.00  89      201

 

 

P10 60 m


                     Tuuli: +2,1

  1. Eeka Hietala                            2004 OulPy                9,47
  2. Jasper Södö                             2004 IinY                 9,64
  3. Juuso-Markus Saarenpää                  2004 SalSa                9,80
  4. Akseli Pöyhtäri                         2004 KuivAu               9,89
  5. Eetu Tornberg                           2004 RaahVe              10,31
  6. Ville-Veikko Salmela                    2004 PudasjU             10,35
Kilpailun ulkopuolella
     Konsta Soikkeli                         2004 KarhKa               9,90

P10 1000 m


                     Tuuli: NWND

  1. Aarre Paukkeri                          2004 LimNM             3.24,36
  2. Ville-Veikko Salmela                    2004 PudasjU           3.52,15
  3. Juuso-Markus Saarenpää                  2004 SalSa             5.53,08

P10 Korkeus

  1. Eeka Hietala                            2004 OulPy                 125
         105 110 115 120 125 130
          XO   O   O   O XXO XXX
  2. Jasper Södö                             2004 IinY                  115
         100 105 110 115 120
           O   O   O   O XXX
  3. Anssi Mehtälä                           2004 MerijKe               110
         100 105 110 115
           O   O   O XXX

P10 Seiväs

  1. Eetu Tornberg                           2004 RaahVe                180
         140 160 180 190
           O   O   O XXX
  2. Heikki Sipola                           2004 LimNM                 160
         120 140 160 180
           O  XO  XO XXX

P10 Pituus

  1. Eeka Hietala                            2004 OulPy                3,84               
          3,82  3,82  3,76  3,84
                               
  2. Jasper Södö                             2004 IinY                 3,75               
          3,51  3,75  3,60     X
                               
  3. Juuso-Markus Saarenpää                  2004 SalSa                3,39               
          3,29  3,39  3,06  3,31
                               
  4. Oskari Anttila                          2004 KempKi               3,34               
          3,21  3,34  3,19     X
                               
  5. Eetu Tornberg                           2004 RaahVe               3,03               
          3,03  2,93  3,02  2,99
                               

P10 Kolmiloikka

  1. Eetu Tornberg                           2004 RaahVe               6,96 +0,1          
          6,80  6,80     X  6,96
          -0,1  +0,3  +0,8  +0.1

P10 Kuula

  1. Niklas Päri                             2004 LimNM                7,03
              X   6,62   7,03   6,35
  2. Anssi Mehtälä                           2004 MerijKe              6,98
           6,97   6,78      X   6,98
  3. Tommi Aho                               2004 PulkkPo              6,48
           6,07   6,11   6,35   6,48
  4. Eeka Hietala                            2004 OulPy                5,46
           4,75   5,46      X   5,36
  5. Juuso-Markus Saarenpää                  2004 SalSa                4,13
           4,13   3,89   3,76   4,07

P10 Kiekko

  1. Anssi Mehtälä                           2004 MerijKe             17,32
              X      X  17,32  15,59
  2. Niklas Päri                             2004 LimNM               17,09
              X  15,42  17,09      X
  3. Tommi Aho                               2004 PulkkPo             15,53
          13,48  13,51      X  15,53

P10 Moukari

  1. Tuomas Leskelä                          2005 KuusEV              12,58
          11,59  12,58  10,80  10,23

P10 Keihäs

  1. Heikki Sipola                           2004 LimNM               30,15
          28,71  29,54  30,15      X
  2. Anssi Mehtälä                           2004 MerijKe             24,48
          22,05  24,48  23,18      X
  3. Oskari Anttila                          2004 KempKi              23,34
          19,33  18,56  18,77  23,34      
  4. Ville-Veikko Salmela                    2004 PudasjU             21,54
          21,54  19,22  20,54  20,78
  5. Jasper Södö                             2004 IinY                16,21
          15,93  14,71  13,67  16,21
  6. Tommi Aho                               2004 PulkkPo             11,45
              X  11,45  11,05      X

P11 60 m


                     Tuuli: +0,4

  1. Arttu Heilala                           2003 RaahVe               8,91
  2. Heikki Honka                            2003 LimNM                9,38
  3. Onni Lauri                              2003 KempKi               9,52
  4. Otto Turunen                            2003 KuivAu               9,52
  5. Juuso Tornberg                          2003 RaahVe               9,72
  5. Matias Vuorikoski                       2003 SalSa                9,72
Kilpailun ulkopuolella
     Joakim Pitkänen                         2003 LapLu                9,76

P11 1000 m


  1. Onni Lauri                              2003 KempKi            3.18,03
  2. Santtu Tervonen                         2003 KempKi            3.41,51
  3. Lauri Saarela                           2003 LimNM             3.59,30
Kilpailun ulkopuolella
     Joakim Pitkänen                         2003 LapLu             3.25,18

P11 60 m aj


                     Tuuli: +0,7

  1. Otto Turunen                            2003 KuivAu              11,09
  2. Heikki Honka                            2003 LimNM               12,05
  3. Sakari Ukkola                           2003 KempKi              12,53

P11 Korkeus

  1. Matias Vuorikoski                       2003 SalSa                 125
         105 110 115 120 125 130
           O   O   O  XO   O XXX
  2. Onni Lauri                              2003 KempKi                125
         110 115 120 125 130
           O   O   O  XO XXX
  3. Santeri Tavasti                         2003 LimNM                 120
         100 105 110 115 120 125
           O   O   O  XO XXO XXX
  4. Juuso Tornberg                          2003 RaahVe                115
         100 105 110 115 120
           O  XO  XO XXO XXX

P11 Seiväs

  1. Juuso Tornberg                          2003 RaahVe                210
         160 180 190 200 210 220
           O   O   -   O   O XXX
  2. Eeli Pehkonen                           2003 KuivAu                160
         100 120 140 160 180
           O  XO   O   O XXX
  3. Santeri Tavasti                         2003 LimNM                 160
         120 140 160 180
           O   O XXO XXX

P11 Pituus

  1. Arttu Heilala                           2003 RaahVe               4,40               
          4,18  4,12  3,96  4,40
                               
  2. Heikki Honka                            2003 LimNM                4,10               
          4,10  3,98  3,94  4,05
                               
  3. Otto Turunen                            2003 KuivAu               4,09               
          4,09  3,58  3,92  3,96
                               
  4. Mikael Mäkelä                           2003 KempKi               3,95               
          3,76  3,95  3,95     X
                               
  5. Santeri Tavasti                         2003 LimNM                3,88               
          3,64  3,76  3,77  3,88
                               
  6. Matias Vuorikoski                       2003 SalSa                3,88               
          3,72  3,67  3,88     X
                               
  7. Juuso Tornberg                          2003 RaahVe               3,55               
          3,38  3,55  3,45
                         

P11 Kolmiloikka

  1. Arttu Heilala                           2003 RaahVe               9,23 +0,9          
          9,23     X     X  9,11
          +0,9  +3,0  +1,2  +1,5
  2. Heikki Honka                            2003 LimNM                8,82 +1,5          
          8,34  8,48  8,49  8,82
          -1,6  +1,7  +1,1  +1,5
  3. Santeri Tavasti                         2003 LimNM                8,17 +1,5          
          7,70  7,60  7,94  8,17
          +1,6  +1,7  +1,1  +1.5

P11 Kuula

  1. Mikael Mäkelä                           2003 KempKi               7,94
           7,14   7,68   6,94   7,94
  2. Tommi Sliden                            2003 YppU                 7,21
              X   6,72   7,13   7,21
  3. Lauri Saarela                           2003 LimNM                6,69
           6,69   6,36   6,01   6,55
  4. Matias Vuorikoski                       2003 SalSa                6,21
           6,09   5,97   6,21   6,09
  5. Konsta Raesalmi                         2003 KestKV               5,26
           5,05   5,23   4,80   5,26

P11 Kiekko

  1. Eeli Pehkonen                           2003 KuivAu              26,58
          21,06  25,59  26,58      X
  2. Tommi Sliden                            2003 YppU                24,24
              X  23,43  24,24  23,64
  3. Mikael Mäkelä                           2003 KempKi              20,44
              X  19,22      X  20,44
  4. Onni Lauri                              2003 KempKi              18,83
          18,83      X  15,14  17,88

P11 Moukari

  1. Eeli Pehkonen                           2003 KuivAu              23,49
              X  20,48      X  23,49
  2. Tommi Sliden                            2003 YppU                20,34
              X      X  20,34      X
  3. Markus Leskelä                          2003 KuusEV              14,23
              X  13,17  13,54  14,23

P11 Keihäs

  1. Eeli Pehkonen                           2003 KuivAu              31,15
              X  24,99  25,70  31,15
  2. Arttu Heilala                           2003 RaahVe              22,37
          20,84  21,35  17,80  22,37
  3. Mikael Mäkelä                           2003 KempKi              22,17
          21,35      X  12,60  22,17
  4. Lauri Saarela                           2003 LimNM               21,38
              X  19,64  21,38  18,33
  5. Tommi Sliden                            2003 YppU                20,07
          17,82  19,52  20,07  18,90
  6. Markus Leskelä                          2003 KuusEV              18,69
          17,63  18,69  18,56  16,05
  7. Konsta Raesalmi                         2003 KestKV              15,66
          13,79  15,66  14,29  14,51

P12 60 m


                     Tuuli: +2,2

  1. Juuso Savilaakso                        2002 LimNM                8,74
  2. Veeti Kokkonen                          2002 KuivAu               8,85
  3. Jonne Kemppainen                        2002 KuivAu               8,88
  4. Oskari Saukko                                OuHu                 9,17
  5. Eerik Kantola                           2002 OulPy                9,20
Kilpailun ulkopuolella
     Jeremias Heikkilä                       2002 KalajJu              8,91

P12 200 m


                     Tuuli: -0,1

  1. Veeti Kokkonen                          2002 KuivAu              29,73
  2. Juuso Savilaakso                        2002 LimNM               30,21
  3. Juho Keränen                            2002 OulPy               31,02
  4. Jonne Kemppainen                        2002 KuivAu              31,34
  5. Joel Lehtikangas                        2002 RaahVe              36,24
Kilpailun ulkopuolella
     Jeremias Heikkilä                       2002 KalajJu             30,71

P12 1000 m


  1. Ahti Saarela                            2002 LimNM             3.07,98
  2. Juho Keränen                            2002 OulPy             3.13,93
  3. Oskari Saukko                                OuHu              3.25,29
Kilpailun ulkopuolella
     Jeremias Heikkilä                       2002 KalajJu           3.30,57

P12 60 m aj


                     Tuuli: +0,8

  1. Juha Niemelä                            2002 OulPy               12,89
  2. Ville Myllyaho                          2002 KuivAu              12,90

P12 Korkeus

  1. Juho Keränen                            2002 OulPy                 140
         115 120 125 130 135 140
           O   O   O  XO   O XXO
  2. Juha Niemelä                            2002 OulPy                 120
         110 115 120 125
           O   O  XO XXX

P12 Seiväs

  1. Juho Keränen                            2002 OulPy                 200
         160 180 190 200 210
           O  XO   O XXO XXX

P12 Pituus

  1. Ville Myllyaho                          2002 KuivAu               4,00               
             X  3,95     X  4,00
                               
  2. Jonne Kemppainen                        2002 KuivAu               3,98               
             X  3,45  3,59  3,98
                               
  3. Eerik Kantola                           2002 OulPy                3,86               
          3,59  3,86  3,50  3,65
                               
  4. Lenni Isokääntä                         2002 RaahVe               3,60               
          3,38     X  3,60  3,42
                               
  5. Juha Niemelä                            2002 OulPy                3,44               
          3,44  3,12  3,34  3,19
                               
  6. Kimmo Pahkasalo                         2002 OulTaru              3,41               
             X     X  3,41     -
                               
Kilpailun ulkopuolella
     Jeremias Heikkilä                       2002 KalajJu              4,20               
          4,00  4,20  4,08  4,03
                               

P12 Kolmiloikka

  1. Juha Niemelä                            2002 OulPy                8,50 +1,8          
          7,86  8,14  8,14  8,50
          +1,6  +0,6  +0,9  +1,8
  2. Voitto Kärkkäinen                                                 8,34 +0,6          
          8,30     X  8,23  8,34
          +1,4  +0,5  +0,8  +0.6

P12 Kuula

  1. Ahti Saarela                            2002 LimNM                8,17
           8,03   8,17   7,92   8,07
  2. Ossi Mehtälä                            2002 MerijKe              8,03
           8,01   7,88      X   8,03
  3. Teppo Aho                               2002 PulkkPo              6,37
           6,17   5,84   5,89   6,37

P12 Kiekko

  1. Ville Myllyaho                          2002 KuivAu              32,30
          24,78  28,60  32,30  30,10
  2. Teppo Aho                               2002 PulkkPo             18,07
              X  18,07      X  16,68
  3. Ossi Mehtälä                            2002 MerijKe             17,60
              X      X  17,60      X

P12 Moukari

  1. Ville Myllyaho                          2002 KuivAu              27,31
              X      X  27,31  25,16
  2. Ossi Mehtälä                            2002 MerijKe             20,37
          17,83      X  20,37  18,42

P12 Keihäs

  1. Ossi Mehtälä                            2002 MerijKe             28,50
          28,50  22,04  26,21
  2. Voitto Kärkkäinen                            IinY                21,08
          13,54  21,08  16,68  20,66
  3. Teppo Aho                               2002 PulkkPo             19,35
          13,34  18,16  19,35  19,14

P13 60 m


                     Tuuli: +0,7

  1. Samu Honkakoski                         2001 OulTaru              8,21
  2. Joonas Ridanpää                         2001 KempKi               8,48
  3. Eemeli Polojärvi                        2001 OulPy                8,61
  4. Joonas Karppinen                        2001 KuivAu               8,64
  5. Sampsa Hautajoki                        2001 KärsKa               8,71
  6. Lauri Peltomaa                          2001 SalSa                9,16
  7. Jetro Maalo                             2001 LimNM                9,25
  8. Markus Pyörälä                          2001 IinY                 9,45

P13 200 m


                     Tuuli: +0,3

  1. Tommi Pahkasalo                         2001 OulTaru             29,01
  2. Joonas Ridanpää                         2001 KempKi              29,24
  3. Eemeli Polojärvi                        2001 OulPy               29,56
  4. Sampsa Hautajoki                        2001 KärsKa              29,63
  5. Lauri Peltomaa                          2001 SalSa               31,48
  6. Markus Pyörälä                          2001 IinY                32,25

P13 1000 m


  1. Sampsa Hautajoki                        2001 KärsKa            3.28,12
  2. Markus Pyörälä                          2001 IinY              3.42,08

P13 Korkeus

  1. Lauri Peltomaa                          2001 SalSa                 130
         110 115 120 125 130 135
           O   O   O   O XXO XXX

P13 Seiväs

  1. Joona Vuoti                             2001 OulHui                210
         180 190 200 210 220
           O   -   O XXO XXX

P13 Pituus

  1. Tommi Pahkasalo                         2001 OulTaru              4,37 -0,2          
          4,06  4,37     -  4,15  2,59     X
          -1,8  -0,2        +1,5  -0,3  +1,4
  2. Sampsa Hautajoki                        2001 KärsKa               4,25 -1,3          
             X  4,19     -  4,25     X     X
          +0,3  +0,2        -1,3  +0,4  +1,0
  3. Jetro Maalo                             2001 LimNM                4,08 -2,1          
          3,93  4,00  4,08  4,04  4,06  3,65
          -1,3  -0,2  -2,1  +0,4  +1,4  +1,1
  4. Eemeli Polojärvi                        2001 OulPy                4,06 -0,2          
          4,06  3,92     -  4,04  4,01  3,74
          -0,2  -0,2        +0,9  +1,2  +0,6
  5. Joonas Ridanpää                         2001 KempKi               4,05 -0,1          
             X  3,88     -  3,83  4,05  3,87
          -0,8  -0,5        +0,9  -0,1   0,0
  6. Lauri Peltomaa                          2001 SalSa                3,99 -1,2          
             X  3,99     -     -     -     -
          -0,5  -1,2                       
  7. Markus Pyörälä                          2001 IinY                 3,92 +0,4          
          3,43  3,77     -  3,92  3,86  3,63
          -1,1  -0,2  -2,1  +0,4  +1,4  +1.1

P13 Kolmiloikka

  1. Jetro Maalo                             2001 LimNM                8,60 +0,1          
          8,02  8,05  7,98  8,36  8,60     X
          +1,4  +0,4  +0,2  +1,8  +0,1  +1.6

P13 Kuula

  1. Joonas Karppinen                        2001 KuivAu              12,81
          12,31      X  12,48  12,24  12,81      X
  2. Valtteri Päätalo                        2001 LumijLU             10,45
          10,29      X  10,08  10,12  10,45  10,01
  3. Elias Ruotsalainen                      2001 IinY                 8,36
           8,08   8,36      X      X   8,23      X
  4. Mikko Eskola                                 KiimU                7,63
           7,63      -      -      -      -      -

P13 Kiekko

  1. Ville Toivola                           2001 KuusEV              27,54
          23,20  24,48  22,50      X  27,54  25,11
  2. Joonas Karppinen                        2001 KuivAu              25,65
          25,65      X      X      X  24,67      X
  3. Elias Ruotsalainen                      2001 IinY                21,42
              X      X  21,42      X      X      X

P13 Moukari

  1. Ville Toivola                           2001 KuusEV              22,13
              X  19,49  22,11  22,13      X  21,66

P13 Keihäs

  1. Samu Honkakoski                         2001 OulTaru             41,40
          41,40  34,32  40,54
  2. Elias Ruotsalainen                      2001 IinY                40,06
              X  39,69      X  39,49  40,06      X
  3. Joonas Karppinen                        2001 KuivAu              37,61
          31,79      X  37,61  35,54  36,42  35,44
  4. Valtteri Päätalo                        2001 LumijLU             33,62
          33,06  33,62      X      X  32,27   3,11

P14 100 m


                     Tuuli: +1,7

  1. Eeli Purola                             2000 OulPy               13,02
  2. Topi Kastelli                           2000 SalSa               13,71
  3. Akseli Stång                            2000 KuivAu              14,58
  4. Teemu Pyörälä                           2000 IinY                14,66
  5. Valtteri Tenno                          2000 OulPy               14,74

P14 800 m


  1. Samuli Ukkola                           2000 KempKi            2.16,51
  2. Eero Ketonen                            2000 OulHui            2.23,95
  3. Joonas Ahola                            2000 RaahVe            2.54,31
  4. Simo Kotajärvi                          2000 KempKi            2.56,11
     Teemu Pyörälä                           2000 IinY                  DNS

P14 300 m


  1. Eeli Purola                             2000 OulPy               42,01
  2. Samuli Ukkola                           2000 KempKi              42,47
  3. Akseli Stång                            2000 KuivAu              50,82
  4. Simo Kotajärvi                          2000 KempKi              55,20

P14 2000 m


  1. Viljami Vuorre                          2000 KuivAu            6.29,75
  2. Teemu Pyörälä                           2000 IinY              7.05,21
Kilpailun ulkopuolella
     Alex Heikkilä                           2000 KalajJu           7.15,66

P14 1500 m ej


  1. Viljami Vuorre                          2000 KuivAu            4.57,64

P14 100 m aj


                     Tuuli: NWND

  1. Topi Kastelli                           2000 SalSa               17,44
  2. Samuli Ukkola                           2000 KempKi              18,22

P14 Korkeus

  1. Topi Kastelli                           2000 SalSa                 155
         140 145 150 155 160
           O  XO   O   O XXX
  2. Waltteri Pajari                         2000 SalSa                 130
         120 125 130 135
           O   O   O XXX

P14 Seiväs

  1. Topi Kastelli                           2000 SalSa                 220
         180 190 200 210 220 240
          XO   -   O   -   O X--
  2. Aleksi Pehkonen                         2000 KuivAu                190
         160 180 190 200
           O   O   O X--

P14 Pituus

  1. Samuli Ukkola                           2000 KempKi               4,64 +0,2          
             X  4,64     X     X     -     -
          +2,0  +0,2   0,0  +1,6           
  2. Viljami Vuorre                          2000 KuivAu               4,56 +0,3          
          4,23     X  4,56  4,04     -     -
          +1,2  -0,1  +0,3  -0,8           
  3. Valtteri Tenno                          2000 OulPy                4,35 +1,2          
          4,27  4,13  3,79  4,03  4,24  4,35
          +1,5  +1,1  -1,4  -1,0  -0,3  +1,2
  4. Akseli Stång                            2000 KuivAu               3,93 +0,8          
             X     X  3,93  3,83     -     -
          +1,1  -0,5  +0,8  +0,3           
  5. Joonas Ahola                            2000 RaahVe               3,83 +1,8          
          3,59  3,56  3,73  3,83     X     X
          -1,0  -2,2  +0,8  +1,8  -1,1  +3.4

P14 Kolmiloikka

  1. Valtteri Tenno                          2000 OulPy                9,77 +2,6  9,59 +1,4
             X  9,47     X  9,50  9,59  9,77
          +2,3  +2,0  +0,1  +2,7  +1,4  +2.6

P14 Kuula

  1. Matias Päri                             2000 LimNM               11,82
          10,96  11,48  11,82  11,25      X  11,18
  2. Eero Ketonen                            2000 OulHui               9,75
           9,05   8,32   8,92   9,10   9,15   9,75

P14 Kiekko

  1. Matias Päri                             2000 LimNM               35,73
          24,51  34,24  35,73      X      X      X
  2. Aleksi Pehkonen                         2000 KuivAu              24,08
          16,77  21,42      X      X  24,08  21,43
  3. Simo Kotajärvi                          2000 KempKi              20,25
          19,25  20,25      X  18,75  18,50  17,24
  4. Joonas Ahola                            2000 RaahVe              19,55
          16,77      X      X  18,96  19,55  18,03
  5. Waltteri Pajari                         2000 SalSa               19,38
              X  17,69  17,28  18,30      X  19,38

P14 Moukari

  1. Matias Päri                             2000 LimNM               24,26
              X  17,16  19,21  24,26  20,34  21,80

P14 Keihäs

  1. Elias Autio                             2000 SiikalU             45,72
          41,52      X  42,35  45,72  43,69  43,45
  2. Matias Päri                             2000 LimNM               43,61
          40,29  41,76  42,26  38,45      X  43,61
  3. Joonas Ahola                            2000 RaahVe              27,95
          27,25  26,34  25,44  25,95  24,85  27,95
  4. Waltteri Pajari                         2000 SalSa               25,81
              X      X  25,81  25,33  23,33  24,33
  5. Akseli Stång                            2000 KuivAu              23,55
          21,01  18,76  18,96  23,55  20,38      -
  6. Simo Kotajärvi                          2000 KempKi              23,42
          19,00      X  19,74  21,26      X  23,42

P15 100 m


                     Tuuli: +1,3

  1. Vesa Kittilä                            1999 PyhäjWi             11,84
  2. Juha-Matti Broström                     1999 OulPy               12,60
  3. Jesse Haikola                           1999 PyhäjWi             12,61
  4. Akseli Myllymäki                        1999 OulPy               12,77
  5. Roope Kariniemi                         1999 OulPy               13,41

P15 800 m


  1. Juha-Matti Broström                     1999 OulPy             2.14,55
  2. Juho Ruuskanen                          1999 KempKi            2.15,54
  3. Ville Alaniska                          1999 OulPy             2.48,50

P15 300 m


  1. Vesa Kittilä                            1999 PyhäjWi             38,23
  2. Juha-Matti Broström                     1999 OulPy               40,70
  3. Akseli Myllymäki                        1999 OulPy               43,34

P15 2000 m


  1. Juho Ruuskanen                               KempKi            6.46,53
  2. Jaakko Kotajärvi                        1999 KempKi            6.51,76
  3. Ville Alaniska                          1999 OulPy             7.51,18

P15 300 m aj


  1. Vesa Kittilä                            1999 PyhäjWi             40,08

P15 100 m aj


                     Tuuli: +1,1

  1. Vesa Kittilä                            1999 PyhäjWi             14,18
  2. Roope Kariniemi                         1999 OulPy               15,98
Kilpailun ulkopuolella
     Tuomas Juvonen                          1999 KajKi               15,44

P15 Korkeus

  1. Jasse Penttilä                          1999 OulHui                155
         130 135 140 145 150 155 160
           O   O   O   O   O XXO XXX

P15 Seiväs

  1. Joni Heikkinen                          1999 OulPy                 240
         240 260
          XO XXX
Kilpailun ulkopuolella
     Tuomas Juvonen                          1999 KajKi                 320
         300 320 345
          XO XXO XXX

P15 Pituus

  1. Joni Heikkinen                          1999 OulPy                5,91 +1,9          
          5,91  5,65     X     -     X  5,72
          +1,9  +0,2  -0,1        -0,1  +3,2
  2. Juha-Matti Broström                     1999 OulPy                5,04 -0,8          
          4,82  4,95  4,84  5,04     -     -
          +1,1  +0,2  +0,6  -0,8           
  3. Akseli Myllymäki                        1999 OulPy                4,99 -0,4          
          4,90     X  4,99     X     -     -
          +1,0  -0,3  -0,4  +0,9           
  4. Roope Kariniemi                         1999 OulPy                4,86 +3,1  4,76 +1,5
          4,76  4,86  4,72     -     -     -
          +1,5  +3,1  -0,4                 
  5. Jesse Haikola                           1999 PyhäjWi              4,76 +2,3  4,73 +1,7
          4,76  4,73  4,36  4,48  4,39  4,52
          +2,3  +1,7  -0,2  -1,0  +1,8  -1.6

P15 Kolmiloikka

  1. Joni Heikkinen                          1999 OulPy               12,72 +1,2          
         12,69 12,72     X 12,72 12,56     -
          +1,3  +1,2  +2,8  +1,6  +1,7     
  2. Roope Kariniemi                         1999 OulPy               11,05 +2,5     X -1,3
             X     X     X     X 10,69 11,05
          +1,6  +0,9  -1,3  +1,4  +2,2  +2,5
  3. Akseli Myllymäki                        1999 OulPy               10,81 +0,3          
             X 10,70 10,81  9,82     -     -
          +0,8  +0,1  +0,3  +1,8           

P15 Kuula

  1. Jere Korhonen                           1999 KiimU               12,59
              X      X  12,59  12,47      X      X
  2. Jaakko Kotajärvi                        1999 KempKi              10,10
          10,10   9,48      X   9,25   9,62   9,93

P15 Kiekko

  1. Jaakko Kotajärvi                        1999 KempKi              27,20
          24,04  27,20  25,58      X      X  24,36

P15 Moukari

  1. Otto Ikonen                             1999 OulPy               33,45
              X      X      X      X  33,45      X

P15 Keihäs

  1. Tuomas Väyrynen                         1999 PudasjU             38,11
          37,00      X  34,55  38,11  37,19  34,71
  2. Joni Heikkinen                          1999 OulPy               37,46
          36,90  36,04  36,00  32,46  32,29  37,46
  3. Mikko Tuokkola                          1999 KuivAu              34,13
          34,13  29,14  31,89  33,61  31,98  31,57
  4. Jaakko Kotajärvi                        1999 KempKi              32,74
          28,00      X  31,16  28,01  32,74  32,74
     Vili-Petteri Helenius                   1999 PulkkPo               DNST10 60 m

  1. Laura Loponen                           2004 KuivAu               9,00
  2. Ronja Sikkilä                           2004 OulHui               9,29
  3. Veera Keto                              2004 OulPy                9,57
  4. Laura Markuksela                        2004 KuivAu               9,67
  5. Jatta Nurmela                           2004 KuivAu               9,69
  6. Aino Korhonen                           2004 OulPy                9,95
  7. Kira Autio                              2004 SiikalU             10,01
  8. Viivi Partanen                          2004 RaahVe              10,08
  9. Minja Ollonen                           2004 KuivAu              11,18
10. Johanna Salmela                         2004 PudasjU             11,40
Kilpailun ulkopuolella
     Jenni Jaatinen                          2004 KalajJu             10,19

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Viivi Partanen                          2004 RaahVe              10,08
  2. Minja Ollonen                           2004 KuivAu              11,18
  3. Johanna Salmela                         2004 PudasjU             11,40
Kilpailun ulkopuolella
     Jenni Jaatinen                          2004 KalajJu             10,19

Erä 2                Tuuli: +1,4

  1. Laura Loponen                           2004 KuivAu               9,00
  2. Ronja Sikkilä                           2004 OulHui               9,29
  3. Veera Keto                              2004 OulPy                9,57
  4. Laura Markuksela                        2004 KuivAu               9,67
  5. Jatta Nurmela                           2004 KuivAu               9,69
  6. Aino Korhonen                           2004 OulPy                9,95
  7. Kira Autio                              2004 SiikalU             10,01

T10 1000 m


  1. Larissa Isokääntä                       2004 RaahVe            3.48,99
  2. Jasmin Manninen                         2004 KuivAu            3.53,66
  3. Johanna Salmela                         2004 PudasjU           4.57,65
Kilpailun ulkopuolella
     Jenni Jaatinen                          2004 KalajJu           3.54,44

T10 60 m aj


                     Tuuli: +1,7

  1. Laura Loponen                           2004 KuivAu              10,42
  2. Malla Montell                           2004 KuivAu              11,36
  3. Aino Korhonen                           2004 OulPy               11,46
  4. Laura Markuksela                        2004 KuivAu              12,04
  5. Viivi Partanen                          2004 RaahVe              13,04
  6. Jasmin Manninen                         2004 KuivAu              14,05

T10 Korkeus

  1. Malla Montell                                KuiAu                 120
         100 105 110 115 120 125
           O   O   O   O   O X--
  2. Jatta Nurmela                           2004 KuivAu                115
         095 100 105 110 115 120
           O   O   O   O  XO XXX
  3. Laura Markuksela                        2004 KuivAu                115
         095 100 105 110 115 120
           O  XO   O  XO  XO XXX
  4. Larissa Isokääntä                       2004 RaahVe                115
         090 095 100 105 110 115 120
           O   O   O  XO   O XXO XXX
  5. Jasmin Manninen                         2004 KuivAu                100
         090 095 100 105
           0   0 XXO XXX
     Milla Kurkela                           2004 IinY                  DNS
       
       

T10 Seiväs

  1. Larissa Isokääntä                       2004 RaahVe                150
         130 140 150 160
           O   -  XO XXX

T10 Pituus

  1. Laura Loponen                           2004 KuivAu               4,36               
          4,25  4,36  4,32  4,30
                               
  2. Ronja Sikkilä                           2004 OulHui               4,06               
          3,65  4,01  4,06  3,79
                               
  3. Laura Markuksela                        2004 KuivAu               3,88               
          3,88  3,80  3,78  3,70
                               
  4. Veera Keto                              2004 OulPy                3,86               
          3,86  2,65  3,85  3,66
                               
  5. Malla Montell                           2004 KuivAu               3,80               
          3,80  3,78  3,75  3,79
                               
  6. Jatta Nurmela                           2004 KuivAu               3,69               
          3,61  3,69  3,65  3,61
                               
  7. Kira Autio                              2004 SiikalU              3,69               
          3,69  3,48  3,59  3,58
                               
  8. Jasmin Manninen                         2004 KuivAu               3,25               
          3,14  3,13  3,24  3,25
                               
  9. Viivi Partanen                          2004 RaahVe               3,20               
          3,06  3,18  3,20  2,83
                               
10. Minja Ollonen                           2004 KuivAu               2,64               
          2,64  2,61  2,28  2,53
                               

T10 Kolmiloikka

  1. Laura Loponen                           2004 KuivAu               9,00               
          9,00  8,94  8,24  8,98
                               
  2. Jatta Nurmela                           2004 KuivAu               7,85               
          7,08  7,80  7,60  7,85
                               
  3. Aino Korhonen                           2004 OulPy                7,44               
             X     X  7,01  7,44
                               
Kilpailun ulkopuolella
     Jenni Jaatinen                          2004 KalajJu                                 
       
       

T10 Kuula

  1. Malla Montell                           2004 KuivAu               6,34
           6,34   6,26   6,23   6,29
  2. Viivi Partanen                          2004 RaahVe               6,23
           5,76   6,10   6,23   5,89
  3. Aino Korhonen                           2004 OulPy                5,55
           5,50   5,55   5,09   5,34

T10 Moukari

  1. Martta Koski-Vähälä                     2004 LumijLU             15,85
              X  15,85  14,07  14,84

T10 Keihäs

  1. Larissa Isokääntä                       2004 RaahVe              18,25
          15,66  16,63  16,56  18,25
  2. Martta Koski-Vähälä                     2004 LumijLU             17,67
          15,54  15,67  15,89  17,67
  3. Johanna Salmela                         2004 PudasjU             11,65
          10,31  11,65  11,64  10,68

T11 60 m


                     Tuuli: +1,2

  1. Matleena Patosalmi                      2003 KuusEV               9,10
  2. Eveliina Lehtola                        2003 OulPy                9,20
  3. Emilia Ojala                            2003 KuivAu               9,21
  4. Katariina Pyörälä                       2003 IinY                 9,70
  5. Sanna Mikkonen                          2003 RaahVe               9,74
  6. Ninna Wallin                            2003 OulHui               9,90
  7. Sofiia Westerlund                       2003 PyhäjWi              9,99
  8. Emma Ranz                               2003 SalSa               10,10

T11 1000 m


  1. Laura Paakkola                          2003 LimNM             3.39,08
  2. Inkeri Kylmänen                         2003 LimNM             3.44,91
  3. Iiris Mäkikangas                        2003 OulTaru           3.46,58
  4. Katariina Pyörälä                       2003 IinY              3.54,88
  5. Janette Takarautio                      2003 PudasjU           4.01,04
  6. Sanni Tohmola                           2003 OulPy             4.02,70

T11 60 m aj


                     Tuuli: +1,4

  1. Siiri Hihnala                           2003 OulPy               11,42
  2. Sanna Mikkonen                          2003 RaahVe              11,83
  3. Roosa Meriläinen                        2003 KuivAu              11,84
  4. Emilia Ojala                            2003 KuivAu              11,86
  5. Katariina Pyörälä                       2003 IinY                12,67
  6. Iiris Mäkikangas                        2003 OulTaru             13,73
  7. Sanna Kunnasmäki                        2003 SalSa               15,72

T11 Korkeus

  1. Eveliina Lehtola                        2003 OulPy                 120
         105 110 115 120 125
           O   O   O   O XXX
  1. Roosa Meriläinen                        2003 KuivAu                120
         090 095 100 105 110 115 120 125
           O   O   O   O   O   O   O XXX
  3. Emilia Ojala                            2003 KuivAu                120
         095 100 105 110 115 120 125
          XO   O   O  XO   O  XO XXX
  4. Janette Takarautio                      2003 PudasjU               115
         100 105 110 115 120
           O  XO XXO   O XXX
  5. Siiri Komulainen                        2003 RaahVe                110
         095 100 105 110 115
           O   -   O   O XXX
  5. Sanna Mikkonen                          2003 RaahVe                110
         110 115
           O XXX
  7. Camilla Rasinaho                        2003 OulTaru               110
         090 095 100 105 110 115
           O   O   O  XO   O XXX
  8. Viivi Myllyaho                          2003 KuivAu                105
         100 105 110       
           O   O XXX       
  9. Iiris Mäkikangas                        2003 OulTaru               095
         090 095 100
           O   O XXX
10. Sanna Kunnasmäki                        2003 SalSa                 095
         095 100
          XO XXX

T11 Pituus

  1. Matleena Patosalmi                      2003 KuusEV               4,34               
          4,34  4,13  4,15  4,19
                               
  2. Aino Järvinen                           2003 OulPy                3,93               
          3,78  3,93  3,82  3,73
                               
  3. Camilla Rasinaho                        2003 OulTaru              3,68               
          3,52  3,58  3,68  3,66
                               
  4. Salla Pekkala                           2003 OulPy                3,68               
          3,68  3,57  3,44  3,36
                               
  5. Laura Severinkangas                          OulPy                3,58               
          3,58  3,51  3,56  3,52
                               
  6. Sanna Mikkonen                          2003 RaahVe               3,53               
          3,53  3,38  3,39  3,21
                               
  7. Sofiia Westerlund                       2003 PyhäjWi              3,40               
          3,24  3,40  3,38  3,35
                               
  8. Sanni Tohmola                           2003 OulPy                3,20               
          3,05  3,15  3,20  3,14
                               
     Emilia Ojala                            2003 KuivAu                DNS               
       
       
     Emma Ranz                               2003 SalSa                 DNS               
       
       
     Severinkangas                                                      DNS               
       
       
     Laura Severinkangas                                                DNS               
       
       

T11 Kolmiloikka

  1. Salla Pekkala                           2003 OulPy                7,50               
             X     X  7,50  7,03
                               
  2. Viivi Myllyaho                          2003 KuivAu               6,98               
          6,89  6,97  6,50  6,98
                               
  3. Emma Ranz                               2003 SalSa                6,52               
             X  6,52     -     -
                               

T11 Kuula

  1. Viktoria Kätkä                          2003 OulTaru              9,66
           9,27   8,87   9,66   9,41
  2. Siiri Komulainen                        2003 RaahVe               8,73
           8,68   8,55   8,47   8,73
  3. Eveliina Lehtola                        2003 OulPy                7,25
           7,05   6,86   7,25   6,84      
  4. Janette Takarautio                                                6,57
           6,25   5,70   6,57      X
  5. Camilla Rasinaho                        2003 OulTaru              6,47
           5,57   5,14   5,85   6,47

T11 Kiekko

  1. Viktoria Kätkä                          2003 OulTaru             26,59
          24,94  26,59  26,25      X
  2. Siiri Komulainen                        2003 RaahVe              22,00
              X  16,89  22,00      X
  3. Iiris Mäkikangas                        2003 OulTaru             15,08
          15,08      X      X      X

T11 Moukari

  1. Viktoria Kätkä                          2003 OulTaru             20,06
          17,78  18,65  20,06  19,03
  2. Viivi Myllyaho                          2003 KuivAu              15,83
          15,83      X  14,02  13,55

T11 Keihäs

  1. Viktoria Kätkä                          2003 OulTaru             21,70
          19,23  21,00  19,43  21,70
  2. Viivi Myllyaho                          2003 KuivAu              19,23
          16,33  16,94  19,23  17,30
  3. Siiri Komulainen                        2003 RaahVe              17,57
          17,57  14,14  13,98  16,32
  4. Katariina Pyörälä                       2003 IinY                10,28
           9,66  10,28   8,74   8,09

T12 60 m

  1. Sonja Stång                             2002 KuivAu               8,50
  2. Sofia Lindholm                          2002 KuivAu               8,70
  3. Mari Kahila                             2002 OulPy                8,76
  4. Saaga-Angelia Raudasoja                 2002 OulHui               8,96
  5. Siiri Lithovius                         2002 LimNM                9,00
  6. Riina Lindroos                          2002 KuivAu               9,03
  7. Milla Kivilompolo                       2002 RaahVe               9,10
  8. Hanna Meissner                          2002 KuivAu               9,19
  9. Nea Rantakangas                         2002 KuivAu               9,30
10. Fanni Rousu                             2002 KuivAu               9,32
11. Milla Möttönen                          2002 PyhäjWi              9,41
12. Josefiina Ohenoja                       2002 KärsKa               9,45
13. Emilia Mattila                          2002 RaahVe               9,63
14. Anna Ranz                               2002 SalSa                9,68
15. Sanni-Maria Pöykiö                      2002 OulPy                9,74
16. Noora Kakko                             2002 IinY                 9,76
17. Jasmin Ahola                            2002 KuivAu              10,22

Erä 1                Tuuli: +1,5

  1. Nea Rantakangas                         2002 KuivAu               9,30
  2. Fanni Rousu                             2002 KuivAu               9,32
  3. Emilia Mattila                          2002 RaahVe               9,63
  4. Anna Ranz                               2002 SalSa                9,68
  5. Noora Kakko                             2002 IinY                 9,76

Erä 2                Tuuli: +0,7

  1. Saaga-Angelia Raudasoja                 2002 OulHui               8,96
  2. Milla Möttönen                          2002 PyhäjWi              9,41
  3. Josefiina Ohenoja                       2002 KärsKa               9,45
  4. Sanni-Maria Pöykiö                      2002 OulPy                9,74
  5. Jasmin Ahola                            2002 KuivAu              10,22

Erä 3                Tuuli: +0,8

  1. Sonja Stång                             2002 KuivAu               8,50
  2. Sofia Lindholm                          2002 KuivAu               8,70
  3. Mari Kahila                             2002 OulPy                8,76
  4. Siiri Lithovius                         2002 LimNM                9,00
  5. Riina Lindroos                          2002 KuivAu               9,03
  6. Milla Kivilompolo                       2002 RaahVe               9,10
  7. Hanna Meissner                          2002 KuivAu               9,19

T12 200 m

  1. Sofia Lindholm                          2002 KuivAu              28,52
  2. Sonja Stång                             2002 KuivAu              28,69
  3. Mari Kahila                             2002 OulPy               30,26
  4. Riina Lindroos                          2002 KuivAu              30,45
  5. Milla Kivilompolo                       2002 RaahVe              30,91
  6. Hanna Meissner                          2002 KuivAu              30,99
  7. Fanni Rousu                             2002 KuivAu              31,68
  8. Nea Rantakangas                         2002 KuivAu              31,93
  9. Josefiina Ohenoja                       2002 KärsKa              32,04
10. Emilia Mattila                          2002 RaahVe              32,37
11. Anna Ranz                               2002 SalSa               32,48
12. Noora Tavasti                           2002 LimNM               34,18
13. Jasmin Ahola                            2002 KuivAu              34,53
14. Essi Kivelä                             2002 KärsKa              35,00

Erä 1                Tuuli: -0,1

  1. Nea Rantakangas                         2002 KuivAu              31,93
  2. Josefiina Ohenoja                       2002 KärsKa              32,04
  3. Emilia Mattila                          2002 RaahVe              32,37
  4. Noora Tavasti                           2002 LimNM               34,18
  5. Jasmin Ahola                            2002 KuivAu              34,53
  6. Essi Kivelä                             2002 KärsKa              35,00

Erä 2                Tuuli: +1,2

  1. Sofia Lindholm                          2002 KuivAu              28,52
  2. Sonja Stång                             2002 KuivAu              28,69
  3. Mari Kahila                             2002 OulPy               30,26
  4. Riina Lindroos                          2002 KuivAu              30,45
  5. Milla Kivilompolo                       2002 RaahVe              30,91
  6. Hanna Meissner                          2002 KuivAu              30,99
  7. Fanni Rousu                             2002 KuivAu              31,68
  8. Anna Ranz                               2002 SalSa               32,48

T12 1000 m


  1. Fanni Rousu                             2002 KuivAu            3.46,72
  2. Iitu Heikkinen                          2002 KuivAu            3.49,75
  3. Salla Tyyskä                            2002 OulHui            3.50,46
  4. Jasmin Ahola                            2002 KuivAu            3.55,34
  5. Essi Kivelä                             2002 KärsKa            4.10,39
  6. Noora Tavasti                           2002 LimNM             4.15,49
     Helmi Peipinen                          2002 OulPy                 DNS

T12 60 m aj


                     Tuuli: +0,2

  1. Sonja Stång                             2002 KuivAu              10,25
  2. Sofia Lindholm                          2002 KuivAu              10,30
  3. Siiri Lithovius                         2002 LimNM               11,61
  4. Sanni-Maria Pöykiö                      2002 OulPy               12,05
  5. Nea Rantakangas                         2002 KuivAu              12,24
  6. Emilia Mattila                          2002 RaahVe              12,54
  7. Fanni Rousu                             2002 KuivAu              12,57
  8. Riina Lindroos                          2002 KuivAu              13,68

T12 200 m aj


                     Tuuli: +1,8

  1. Siiri Lithovius                         2002 LimNM               36,87
  2. Sanni-Maria Pöykiö                      2002 OulPy               38,52

T12 Korkeus

  1. Milla Kivilompolo                       2002 RaahVe                138
         115 120 125 130 135 138 141
           O   O   O   O  XO   O XXX
  2. Siiri Lithovius                         2002 LimNM                 138
         120 125 130 135 138 141
           O   O   O XXO XXO XXX
  3. Emilia Tuomaala                         2002 SalSa                 130
         115 120 125 130 135
           O   O  XO   O XXX
  4. Noora Kakko                             2002 IinY                  125
         110 115 120 125 130
           O   O   O XXO XXX

T12 Seiväs

  1. Emilia Tuomaala                         2002 SalSa                 240
         200 220 240 250
           O   O XXO XXX
  2. Sanni-Maria Pöykiö                      2002 OulPy                 160
         140 150 160 170
           O  XO   O XXX

T12 Pituus

  1. Sonja Stång                             2002 KuivAu               4,59               
          4,30  4,59  4,32  3,36
                               
  2. Elina Männikkö                          2002 KuivAu               4,10               
          4,10  4,04  4,04  4,06
                               
  3. Hanna Meissner                          2002 KuivAu               4,04               
          3,24  3,96  4,04     X
                               
  4. Milla Kivilompolo                       2002 RaahVe               3,99               
          3,65     X  3,96  3,99
                               
  5. Noora Kakko                             2002 IinY                 3,79               
          3,67  3,51  3,65  3,79
                               
  6. Emilia Mattila                          2002 RaahVe               3,77               
             X  3,73     X  3,77
                               
  7. Anna Ranz                               2002 SalSa                3,72               
          3,72  3,66  3,64  3,56
                               
  8. Nea Rantakangas                         2002 KuivAu               3,71               
          3,40  3,71  3,68  0,03
                               
  9. Riina Lindroos                          2002 KuivAu               3,65               
          3,65  3,63     X     X
                               
10. Salla Tyyskä                            2002 OulHui               3,62               
          3,21  3,62  3,49  3,53
                               
11. Josefiina Ohenoja                       2002 KärsKa               3,62               
          3,62     X  3,19  2,83
                               
12. Iitu Heikkinen                          2002 KuivAu               3,51               
          3,14  3,49  3,35  3,51
                               
13. Milla Möttönen                          2002 PyhäjWi              3,45               
             X     X  3,45  3,41
                               
14. Jasmin Ahola                            2002 KuivAu               3,09               
          3,09  3,09     X  2,54
                               
     Sofia Lindholm                          2002 KuivAu                 NM               
       
       
     Liisa Kurtti                            2002 KuivAu                DNS               
       
       

T12 Kolmiloikka

  1. Hanna Meissner                          2002 KuivAu               9,04               
          8,79  9,00  8,96  9,04
                               
  2. Elina Männikkö                          2002 KuivAu               8,88               
          8,88     -  8,39  8,10
                               
  3. Mari Kahila                             2002 OulPy                8,20               
          8,04  7,93  7,96  8,20
                               
  4. Iitu Heikkinen                          2002 KuivAu               7,97               
          7,04  7,86  7,97     X
                               
  5. Anna Ranz                               2002 SalSa                7,94               
          7,94  7,49  7,43  7,64
                               
  6. Noora Tavasti                           2002 LimNM                7,54               
          6,76  7,54  7,51  7,18
                               

T12 Kuula

  1. Jessi Nurmela                           2002 KuivAu               8,56
           8,23   8,56   7,90   8,40
  2. Elina Männikkö                          2002 KuivAu               8,54
           8,43   8,54   7,90   8,48
  3. Anni Liikanen                           2002 KuusEV               8,47
           7,62      X   8,47   8,07
  4. Josefiina Ohenoja                       2002 KärsKa               7,84
           7,59   7,07   7,72   7,84
Kilpailun ulkopuolella
     Kiia Verronen                           2002 HimU                 7,64
           7,64   7,61   7,31   7,49

T12 Kiekko

  1. Emilia Tuomaala                         2002 SalSa               25,67
          24,62      X      X  25,67
  2. Mari Kahila                             2002 OulPy               24,67
          20,76      X  24,67      X
  3. Anni Liikanen                           2002 KuusEV              24,03
              X  22,64  24,03  23,63             
  4. Jessi Nurmela                           2002 KuivAu              21,38
          21,38      X      X      X
  5. Elina Männikkö                          2002 KuivAu              17,32
              X      X      X  17,32

T12 Moukari

  1. Anni Liikanen                           2002 KuusEV              26,38
              X      X  26,38  24,25
  2. Jessi Nurmela                           2002 KuivAu              16,00
              X      X      X  16,00

T12 Keihäs

  1. Emilia Tuomaala                         2002 SalSa               22,91
          22,91  19,32  20,72  21,14
  2. Jessi Nurmela                           2002 KuivAu              21,98
          19,08  21,98  21,87      X
  3. Iitu Heikkinen                          2002 KuivAu              13,94
          11,15  13,94  13,24  13,20
Kilpailun ulkopuolella
     Kiia Verronen                           2002 HimU                26,03
          26,03      -      -  25,72

T13 60 m

  1. Ilona Kamunen                           2001 OulPy                8,41
  2. Pihla Kinnunen                          2001 KempKi               8,51
  3. Jenna Koskela                           2001 OulPy                8,56
  4. Annariina Isomaa                        2001 OulPy                8,88
  5. Roosa Taulavuori                        2001 OulPy                9,01
  6. Sini Annamaa                            2001 OulPy                9,09
  7. Lumi Laitinen                           2001 OulPy                9,16
  8. Ada Räisänen                            2001 OulPy                9,24
  9. Venla Rutanen                           2001 KuivAu               9,29
10. Anna Okkonen                            2001 KuivAu               9,43

Erä 1                Tuuli: +2,2

  1. Pihla Kinnunen                          2001 KempKi               8,51
  2. Annariina Isomaa                        2001 OulPy                8,88
  3. Sini Annamaa                            2001 OulPy                9,09
  4. Lumi Laitinen                           2001 OulPy                9,16
  5. Anna Okkonen                            2001 KuivAu               9,43

Erä 2                Tuuli: +0,8

  1. Ilona Kamunen                           2001 OulPy                8,41
  2. Jenna Koskela                           2001 OulPy                8,56
  3. Roosa Taulavuori                        2001 OulPy                9,01
  4. Ada Räisänen                            2001 OulPy                9,24
  5. Venla Rutanen                           2001 KuivAu               9,29

T13 200 m

  1. Ilona Kamunen                           2001 OulPy               27,95
  2. Pihla Kinnunen                          2001 KempKi              28,69
  3. Marianne Myllylä                        2001 KuusEV              30,14
  4. Roosa Taulavuori                        2001 OulPy               30,27
  5. Ada Räisänen                            2001 OulPy               30,59
  6. Venla Rutanen                           2001 KuivAu              30,77
  7. Anna Okkonen                            2001 KuivAu              31,76
  8. Sini Annamaa                            2001 OulPy               32,12
  9. Anni Alatalo                            2001 OulPy               33,05

Erä 1                Tuuli: -0,1

  1. Ilona Kamunen                           2001 OulPy               27,95
  2. Marianne Myllylä                        2001 KuusEV              30,14
  3. Anna Okkonen                            2001 KuivAu              31,76
  4. Sini Annamaa                            2001 OulPy               32,12
  5. Anni Alatalo                            2001 OulPy               33,05

Erä 2                Tuuli: +0,3

  1. Pihla Kinnunen                          2001 KempKi              28,69
  2. Roosa Taulavuori                        2001 OulPy               30,27
  3. Ada Räisänen                            2001 OulPy               30,59
  4. Venla Rutanen                           2001 KuivAu              30,77

T13 1000 m


  1. Marianne Myllylä                        2001 KuusEV            3.23,64
  2. Roosa Taulavuori                        2001 OulPy             3.35,03
  3. Iida-Maria Pakaslahti                   2001 KempKi            3.37,81
     Heini Niva                              2001 LaitasVe              DNS

T13 60 m aj


                     Tuuli: +0,1

  1. Ella Nisula                             2001 OulPy               10,31
  2. Emilia Nissinaho                        2001 OulPy               10,41
  3. Jenna Koskela                           2001 OulPy               10,78
  4. Ada Räisänen                            2001 OulPy               12,35
  5. Anni Alatalo                            2001 OulPy               12,58

T13 200 m aj


                     Tuuli: NWND

  1. Ella Nisula                             2001 OulPy               33,16
  2. Emilia Nissinaho                        2001 OulPy               34,41
  3. Ada Räisänen                            2001 OulPy               37,09
  4. Marianne Myllylä                        2001 KuusEV              37,59
  5. Anni Alatalo                            2001 OulPy               38,90

T13 Korkeus

  1. Annika Mertomaa                         2001 SalSa                 149
         143 146 149 153
           O  XO XXO XXX
  2. Jenna Koskela                           2001 OulPy                 140
         125 130 135 140 143 146
           O   O  XO XXO XXX   
  3. Marianne Myllylä                        2001 KuusEV                135
         125 130 135 140
           O   O XXO XXX
     Iida-Maria Pakaslahti                   2001 KempKi                DNS
       
       

T13 Pituus

  1. Ilona Kamunen                           2001 OulPy                4,81 +0,3          
          4,63     X  4,81  4,60  4,56  4,77
          +1,7  +2,1  +0,3  +2,3  +0,8  +0,3
  2. Iida-Maria Pakaslahti                   2001 KempKi               4,56 +1,8          
          4,22  4,23  4,56  4,31  4,43  4,40
          +1,4  +1,4  +1,8  +1,5  +0,8  +1,1
  3. Ella Nisula                             2001 OulPy                4,46 +0,7          
          4,02  4,32  4,39  4,14  4,25  4,46
          +2,0  +1,9  +1,4  +0,7  +0,6  +0,7
  4. Jenna Koskela                           2001 OulPy                4,43 +1,4          
          4,43  4,37     X  4,34  4,43  4,29
          +1,4  +0,7  +0,7  +0,6  +1,5  +0,6
  5. Annariina Isomaa                        2001 OulPy                4,32 +1,5          
          4,21  3,89  4,32  3,90  4,16  4,02
          +0,6  +1,5  +1,5  +0,4  +2,1  +1,4
  6. Lumi Laitinen                           2001 OulPy                4,25 +1,8          
          3,99  4,13     X  4,25     X  4,16
          +1,2  +1,5  +2,4  +1,8  +1,2  +0,2
  7. Venla Rutanen                           2001 KuivAu               4,13 +1,2          
          3,90     X     X  4,13  4,10  3,95
          +0,9  +1,8  +1,1  +1,2  +2,0  +0.3

T13 Kolmiloikka

  1. Ella Nisula                             2001 OulPy               10,13 +2,1 10,01 +0,5
          9,75 10,13  9,81  9,47 10,01  9,82
          -0,2  +2,1  +1,7  -0,4  +0,5  +0,5
  2. Lumi Laitinen                           2001 OulPy                9,43 +1,0          
             X  9,43     X  9,14     X  8,82
          +2,3  +1,0  +1,3  +0,3  +1,1  +0,9
  3. Venla Rutanen                           2001 KuivAu               9,21 +2,2  8,97 +0,3
          8,97  9,21  9,17  8,83  8,90  8,61
          +0,3  +2,2  +2,7  +1,4  +1,2  +0.8

T13 Kuula

  1. Annika Härmä                            2001 KestKV               8,32
           7,46   7,77   7,70   7,71   8,32   7,99
  2. Anniina Leskelä                         2001 KuusEV               8,07
           7,94   7,56   7,67      X   8,07   7,85
  3. Heini Niva                              2001 LaitasVe             7,17
           7,17   6,06   6,23   6,62   7,11   6,70
  4. Anna Okkonen                            2001 KuivAu               6,62
           6,18   6,62   6,35   6,21   6,35   6,56

T13 Kiekko

  1. Anniina Leskelä                         2001 KuusEV              28,51
          24,55  26,88  26,21  24,38  27,96  28,51
  2. Anna Okkonen                            2001 KuivAu              16,89
              X      X  16,89  15,26  14,53      X

T13 Moukari

  1. Anniina Leskelä                         2001 KuusEV              29,27
          29,27  28,44  28,56  28,57      X  26,83

T13 Keihäs

  1. Annika Mertomaa                         2001 SalSa               31,47
          31,12  30,82  31,47  29,22  27,31  27,56
  2. Ilona Kamunen                           2001 OulPy               27,41
          21,15      X  19,27  18,69  22,30  27,41
  3. Heini Niva                              2001 LaitasVe            22,88
          21,34  20,90  21,02  17,84  22,12  22,88
  4. Anniina Leskelä                         2001 KuusEV              18,73
          18,73  17,37  17,07  18,14      X      -

T14 100 m


                     Tuuli: +1,4

  1. Rebekka Suni                            2000 KuivAu              13,22
  2. Elina Mikkonen                          2000 RaahVe              13,61
  3. Roosa Junno                             2000 KärsKa              14,68
     Anni Grekula                            2000 RaahVe                DNS
Kilpailun ulkopuolella
     Vilma Jaatinen                          2000 KalajJu             14,18

T14 800 m


  1. Veera Salminen                          2000 HaukVei           2.39,46
  2. Anni Huovinen                           2000 KestKV            2.42,00
  3. Henriikka Majava                        2000 HaukVei           2.47,08
  4. Wilma Tuomela                           2000 SalSa             3.30,69
Kilpailun ulkopuolella
     Jemina Böök                             2000 VeitsilKV         2.36,54

T14 300 m


  1. Maija Castren                           2000 OulPy               50,16
  2. Wilma Tuomela                           2000 SalSa             1.00,50

T14 2000 m


  1. Veera Salminen                          2000 HaukVei           7.46,69
  2. Henriikka Majava                        2000 HaukVei           7.57,44
  3. Anni Huovinen                           2000 KestKV            7.57,55
  4. Anniina Putkonen                        2000 KuivAu            7.57,78
  5. Henna Laine                             2000 HaukVei           8.43,40
     Emilia Nissinaho                        2001 OulPy                 DNS

T14 1500 m ej


  1. Emilia Nissinaho                        2001 OulPy             5.48,13
  2. Anni Alatalo                            2001 OulPy             6.31,22

T14 80 m aj


                     Tuuli: +0,1

  1. Elina Mikkonen                          2000 RaahVe              12,90
  2. Alina Nousiainen                        2000 OulPy               12,97
  3. Jasmin Männistö                         2000 KuivAu              13,20
  4. Julia Oravisjärvi                       2000 PyhäjWi             13,30
  5. Helmi Nikula                            2000 OulPy               13,77
  6. Ida Räisänen                            2000 OulPy               15,57
Kilpailun ulkopuolella
     Mari Heinonen                           2000 KajKi               12,78

T14 300 m aj


  1. Helmi Nikula                            2000 OulPy               51,49
  2. Anniina Putkonen                        2000 KuivAu              52,17

T14 Korkeus

  1. Elina Mikkonen                          2000 RaahVe                143
         130 135 140 143 146
          XO  XO   O   O XXX
  2. Jasmin Männistö                         2000 KuivAu                140
         125 130 135 140 143
           O   O   O XXO XXX
  3. Roosa Junno                             2000 KärsKa                140
         120 125 130 135 140 143
           O   O  XO   O XXO XXX

T14 Seiväs

  1. Ida Räisänen                            2000 OulPy                 220
         220 230
           O XXX
  1. Elviira Kortessalo                      2000 RaahVe                220
         180 200 210 220 230
           O   O   O   O XXX
  3. Helmi Nikula                            2000 OulPy                 210
         180 190 200 210 220
         XXO  XO XXO   O XXX

T14 Pituus

  1. Elina Mikkonen                          2000 RaahVe               4,82 +0,6          
          4,61  4,20  4,55  4,67  4,82  4,75
          +1,2  +2,0  +0,6  +1,6  +0,6  +0,8
  2. Rebekka Suni                            2000 KuivAu               4,71 +2,5  4,67 +1,5
          4,48  4,34  4,71  4,56  4,67  4,54
          +3,4  +1,4  +2,5  +1,6  +1,5  +1,1
  3. Jasmin Männistö                         2000 KuivAu               4,56 +0,7          
          4,37  4,34  4,56  4,46  4,45  4,45
          +1,3  +0,7  +0,7  +2,3  +0,7  +1,4
  4. Julia Oravisjärvi                       2000 PyhäjWi              4,47 +0,1          
          4,46     X     X  4,40  4,33  4,47
          +1,5  -0,1  +1,5  +2,3  +0,8  +0,1
  5. Anniina Putkonen                        2000 KuivAu               4,33 +1,3          
             X  4,09     X  4,14  4,33  4,27
          +2,4  +0,9  +1,9  +1,7  +1,3  +2,3
  6. Ida Räisänen                            2000 OulPy                4,22 +2,0          
          4,12     X  3,96  4,22  4,03  4,09
          +3,5  +1,7  +0,9  +2,0  +0,5  +1,5
  7. Elviira Kortessalo                      2000 RaahVe               3,67 +0,9          
          3,21  3,67     X
          +1,3  +0,9  +1,5
  8. Wilma Tuomela                           2000 SalSa                3,62 +2,1  3,60 +1,2
          3,62     X     X  3,60  3,39  3,09
          +2,1  +1,4  +1,9  +1,2  +1,3  +2,3
Kilpailun ulkopuolella
     Vilma Jaatinen                          2000 KalajJu              4,70 +1,4          
          4,38  4,59  4,65  4,32  4,70     X
          +0,7  +2,1  +0,9  +1,5  +1,4  +0,9
     Mari Heinonen                           2000 KajKi                                   
       
       

T14 Kolmiloikka

  1. Helmi Nikula                            2000 OulPy                9,88 +1,3          
          9,75  9,88  9,66  9,61  9,62  9,75
          +0,9  +1,3  +1,2  +0,5  +1,2  +0,4
  2. Jasmin Männistö                         2000 KuivAu               9,54 +0,1          
          9,34  9,54  9,46  9,12  8,94  9,34
          +0,9  +0,1  +1,2  +0,2  +1,3  +3,3
  3. Anniina Putkonen                        2000 KuivAu               9,07 +1,0          
          8,12  8,69  9,07  8,68  8,70  8,93
           0,0  +2,0  +1,0  -1,1  -0,4  +0,3
  4. Alina Nousiainen                        2000 OulPy                9,05 +0,9          
          9,05  8,91     X     -     -     -
          +0,9  +0,5  +1,2                 
  5. Maija Castren                           2000 OulPy                8,76 +1,7          
          8,76  8,08  8,64  8,30  8,43  8,55
          +1,7  -0,1  +1,0  -1,3  +0,6  +0,7
  6. Anniina Sipola                          2000 LimNM                8,10 +1,3          
          8,10  7,93  7,94  7,99  8,08     X
          +1,3   0,0   0,0  +1,5  +0,6  +1,9
Kilpailun ulkopuolella
     Mari Heinonen                           2000 KajKi               10,57 +0,1          
             X 10,48 10,57     X 10,39     X
          -1,2  +0,9  +0,1  +1,4  +1,3  +2.1

T14 Kuula

  1. Pinja Hirsikorpi                        2000 RaahVe              10,85
           9,33   9,81   9,70  10,40  10,85   9,64
  2. Susanna Leskelä                         2000 KuusEV              10,07
           9,15   9,88      X      X  10,07   9,97
  3. Julia Oravisjärvi                       2000 PyhäjWi              9,78
           7,86   8,61   8,62      X   8,71   9,78
  4. Rebekka Suni                            2000 KuivAu               8,32
           8,15   8,11   8,32   8,27   7,68   7,73
  5. Henna Laine                             2000 HaukVei              7,84
           7,37   7,21   7,36   7,84   7,64   7,43
  6. Pinja Hautamäki                         2000 KuivAu               7,79
           7,68   6,87   7,64   7,35   7,23   7,79
  7. Wilma Tuomela                           2000 SalSa                5,46
              X      X   4,75   5,46      X      X

T14 Kiekko

  1. Pinja Hirsikorpi                        2000 RaahVe              33,45
              X      X  29,66  28,55  28,91  33,45
  2. Susanna Leskelä                         2000 KuusEV              29,68
              X      X  29,43  29,68  29,48      X

T14 Moukari

  1. Susanna Leskelä                         2000 KuusEV              26,58
              X      X      X      X      X  26,58

T14 Keihäs

  1. Pinja Hirsikorpi                        2000 RaahVe              41,52
          40,12  40,23  41,52      X  40,70      X
  2. Susanna Leskelä                         2000 KuusEV              30,28
          28,16      X  29,82  28,84  30,28      X
  3. Pinja Hautamäki                         2000 KuivAu              28,44
          26,92  28,44  27,43  26,42      X  24,11
  4. Elviira Kortessalo                      2000 RaahVe              25,73
          19,18  18,73  24,04  25,73  22,91      -
  5. Ida Räisänen                            2000 OulPy               23,96
          23,96  20,35  20,06  19,13      X      X

T15 100 m


                     Tuuli: +0,6

  1. Anna-Kaisa Korhonen                     1999 OulPy               13,41
  2. Inka Välipakka                          1999 IinY                13,90
  3. Veera Annunen                           1999 IinY                15,80
  4. Jonna Kerälä                            1999 PudasjU             16,09

T15 800 m


  1. Ilona Orava                             1999 OulPy             2.42,26
Kilpailun ulkopuolella
     Josefiina Böök                          1999 VeitsilKV         2.40,59

T15 300 m


  1. Katriina Autti                          1999 KuivAu              44,18
  2. Nea Heilala                             1999 RaahVe              44,93
  3. Jenni Marjomaa                          1999 OulPy               45,29
  4. Anna-Kaisa Korhonen                     1999 OulPy               45,76
  5. Oona Heilala                            1999 RaahVe              47,70

T15 2000 m


  1. Inka Välipakka                          1999 IinY              7.38,41
  2. Silja Saarela                           1999 LimNM             7.54,95

T15 80 m aj


                     Tuuli: +1,1

  1. Anna-Kaisa Korhonen                     1999 OulPy               12,41
Kilpailun ulkopuolella
     Emma Karjalainen                        1999 KajKi               12,75

T15 300 m aj


  1. Katriina Autti                          1999 KuivAu              49,54
  2. Anna-Kaisa Korhonen                     1999 OulPy               50,26

T15 Korkeus

  1. Katriina Autti                          1999 KuivAu                149
         135 140 143 146 149 152
           O   O   -  XO   O XXX
  2. Aliisa Härmä                            1999 KestKV                135
         120 125 130 135 140
           O   O   O XXO XXX

T15 Pituus

  1. Nea Heilala                             1999 RaahVe               4,84 +1,8          
          4,52     X  4,63  4,74  4,84  4,34
           0,0  +1,5  +1,6  +1,5  +1,8  +0,8
  2. Jenni Marjomaa                          1999 OulPy                4,59 +0,6          
          2,43  4,51  4,37  4,47  4,56  4,59
          +0,2  +0,9  +0,1  +1,5  +1,6  +0,6
  3. Katriina Autti                          1999 KuivAu               4,47 +1,7          
          3,62  4,34  4,47     X  4,43  4,39
          -0,1  +1,9  +1,7  +1,3  +1,2  +1,3
  4. Inka Välipakka                          1999 IinY                 4,40 +1,2          
          4,15  4,18  4,10  4,40  4,32  4,31
          +0,2  +1,2  +1,8  +1,2  +3,0  +0,3
  5. Oona Heilala                            1999 RaahVe               4,17 +0,7          
          3,63  4,16  3,99  4,12  4,16  4,17
          +0,3  +0,6  +1,6  +2,2  +1,6  +0,7
  6. Ilona Orava                             1999 OulPy                4,16 +1,1          
          4,16     X  4,13  4,15  3,91  4,03
          +1,1  +1,7  +0,6  +2,5  +2,1  +1,0
  7. Veera Annunen                           1999 IinY                 3,57 +0,8          
          3,52  3,41  3,42  3,42     X  3,57
          +0,3  +2,9  +1,8  +1,5  +1,8  +0.8

T15 Kolmiloikka

  1. Nea Heilala                             1999 RaahVe               9,77 -0,2          
             X     X  9,57  9,77  9,69     X
          +1,0  +0,3  +2,9  -0,2  +1,8  +0,2
  2. Oona Heilala                            1999 RaahVe               9,34 +2,7  9,24 +0,5
          9,15  8,87  9,29  9,23  9,34  9,24
           0,0  -0,7  +2,3  +1,9  +2,7  +0,5
  3. Ilona Orava                             1999 OulPy                9,03 +2,7     X +0,9
          8,68  9,03     X     X     X     -
          +2,8  +2,7  +1,0  +2,6  +0,9     

T15 Kuula

  1. Milla Koski-Vähälä                      1999 LimNM               12,38
              X  12,38  11,86  12,17  12,29      X
  2. Sara Mehtomaa                           1999 OulPy                9,22
           8,92      X      X   9,22   8,51   8,64
  3. Veera Annunen                           1999 IinY                 6,81
           6,81   6,61   5,52   6,41      X   6,06
  4. Ilona Orava                             1999 OulPy                6,76
              X   5,35   6,10   6,76      -      -

T15 Moukari

  1. Sara Mehtomaa                           1999 OulPy               53,98
          53,98      X      X  48,69  51,51
  2. Jenni Marjomaa                          1999 OulPy               28,82
          26,36  28,09  28,82  27,46      X      X
Kilpailun ulkopuolella
     Maria Wimmer                            1997 KuivAu              54,08
          48,70  54,08  53,44  51,61      X  52,01

T15 Keihäs

  1. Milla Koski-Vähälä                      1999 LimNM               44,22
          43,24  41,48  44,22  43,54  38,28  42,66
  2. Sara Mehtomaa                           1999 OulPy               29,00
          23,75  25,06  29,00  28,30      X  24,72
  3. Veera Annunen                           1999 IinY                19,80
          18,68  16,86  18,65  19,80  17,46      X