AURA PALKITSI URHIELIJOITAAN

3.11.2016

30 parhaan joukossa tilastoissa
Kuvasta puuttuvat Essi Lindgren, Henna Palosaari, Maria Wimmer, Viljami Vuorre, Ville Myllyaho; Malla Montell
30 parhaan joukossa tilastoissa Kuvasta puuttuvat Essi Lindgren, Henna Palosaari, Maria Wimmer, Viljami Vuorre, Ville Myllyaho; Malla Montell
A-luokan urheilijat (ei tilastoissa 30 parhaan joukossa). Kuvasta puuttuu Saaga Hälinen ja Pinja Montell
A-luokan urheilijat (ei tilastoissa 30 parhaan joukossa). Kuvasta puuttuu Saaga Hälinen ja Pinja Montell
Hymyt. Kuvasta puuttuu Ronja Heikkinen
Hymyt. Kuvasta puuttuu Ronja Heikkinen

Auranmaja täyttyi palkittavista urheilijoistaan ja heidän perheistään, kun Aura palkitsi urheilijoitaan.

Paras urheilija: Henriikka Könönen

Vuoden valmentaja: Aulis Kairanto

Paras nuori (SM-ikäiset): Sonja Stång

Paras Aikuisurheilija: (veteraaniurheilija): Katja Tikkanen 

Vuoden ohjaaja: Julia Mustonen

Kehittyjä: Julia Jäälinoja

Vuoden toimitsija/toimitsijat: Rutanen Ulla ja Ano

 

Tilastoissa 30 parhaan joukkoon päässeet urheilijat:

P10

Kosti Elamaa 60m 7. korkeus 7., pituus 16., kuula 15., kolmiottelu 4., neliottelu 22.

Ronni Mäntyranta kolmiottelu 28.

 

P11

Konsta Rutanen pituus 14., kolmiloikka 18.,

 

T11

Aino Vuorjoki 60m 11. kolmiloikka 11., 60m aj. 12., pituus 16., kolmiottelu 18.

 

T12

Julia Jäälinoja 60m 1. (SE), 200m 1. (SE), pituus 4.(12v SE 60m, 100m, 200m, 300m, 400m (300m ja 400m myös 13v SE)

Laura Markuksela 1000m 16., (800m 2.), 4-ottelu 17. 5-ottelu 19., käsiajalla (epävir.) 200m aj. 4.

Malla Montell käsiajalla (epävir.) 200m aj. 7.

Anna Kokko 2000m kävely 16.

 

P13

Eeli Pehkonen moukari 13., keihäs 29.,

 

T13

Ronja Koskela 100m 1.

Iida Vuorjoki pituus 8., kolmiloikka 14., 60m 15., 200m 25.,

 

P14

Ville Myllyaho keihäs 8., kiekko 12., moukari 15., seiväs 25., 5-ottelu 20.

 

T14

Sonja Stång 80m aj. 1. 300m aj. 2., 100m 2., pituus 5., korkeus 6., 5-ottelu 8., 300m 16.

Sofia Lindholm 100m 4. 80m aj. 4.

Elina Männikkö kuula 8., kiekko 29.,

Fanni Rousu 300m 16., 300m aj., 18.,

Jasmin Ahola 2000m  26.

 

P15

Joonas Karppinen kuula 13.,

 

T15

Venla Rutanen kolmiloikka 30.,

 

M17

Viljami Vuorre 1500m 14, 300m 15.

 

N17

Karoliina Bogdanoff pituus 15., 100m aj. 25.,

Katriina Autti 7-ottelu 16, 400m aj.23, korkeus 29

 

N19

Henriikka Könönen seiväs 2.

Annika Kylmänen 100m aj. 5. 18v 2. pituus 21. 18v. 11.

Maria Wimmer moukari 7.

Jenna Vanhala kuula 17.

 

M22

Matti Sivonen 2.

 

N22

Eveliina Bogsdanoff pituus 15., 100m 26.

 

Miehet

Matti kuula 4.

 

Naiset

Essi Lindgren kolmiloikka 3.

Henna Palosaari 7-ottelu 6., 100m aj. 12, pituus 19, kuula 26.

Henriikka seiväs 7.

Annika 100m aj. 15.

Maria moukari 24.

Katja Tikkanen  maraton 29.

 

Ei 30 parhaan joukossa, mutta A-luokan saavuttaneet urheilijat:

 

Saaga Hälinen T9 40m , 3-ottelu

Siiri Kylmänen T10 60m aj.

Pauliina Autti T11 korkeus

Pinja Montell T11 seiväs  

Pihla Kinnunen T15 100m ja 80m aj.

Olivia Koivuniemi T15 2000m

 

Hymyt:

Otso Kylmänen (innostuneisuus)

Ronja Heikkinen (kehittyminen)

Alisa Okkonen (yrittelijäisyys ja iloisuus)

Nea Palokangas (yritteliäisyys, innostuneisuus)

Otto Turunen (jaksaa innostuneesti käy harjoittelemassa. Usein ainoana poikana isossa tyttö ryhmässä)